پاییزهای دیدنی دنیا؛ در فصل پاییز پاییز کجا سفر کنیم؟

1400/09/22

11:44 ق.ظ


درود
پاییزهای دیدنی دنیا

قایق زندگی  با انتخاب دکتر یاوریان به عنوان مربی خود:

قایق بادبانی زندگی خود را در تلاطم امواج روزگار با لذت و اطمینان تا ساحل آرامش مطلوب به پیش برانید.

پاییز یکی از باشکوه ترین فصول سال است. طبیعت در خزان با هزاران رنگ، به زیبایی تمام رخ نمایی می کند. پاییز فصلی عاشقانه است. بسیاری از ما خاطره انگیزترین روزهای خود را در این فصل تجربه کرده‌ایم.. هر نقطه ای از طبیعت در پاییز زیبایی خاص خود را دارد. کشورهای محتلف از زیبایی پاییز به عنوان فرصتی مناسب استفاده می‌کنند. آن ها از پایی زبرای زیباسازی شهر خو استفاده می‌کنند. بسیاری از گردشگران در این فصل سفر می‌کنند تا جذاب ترین پاییزهای دیدنی دنیا را ببینند. در ادامه برخی از دیدنی های پاییزی را که پیشنهاد می‌کنیم حتما ببینید را معرفی خواهیم کرد. با ما در اردبیل همراه باشید.

۱- شمال ایالت نیومکزیکو

یکی از زیباترین دیدنی های پاییز، در بخش شمالی ایالت نیومکزیکو در ایالات متحده آمریکا است. این منطقه در نزدیکی کوهستان راکی واقع شده است. یکی از بی‌نظیرترین پاییزها در این منطقه قرار دارد. خزان این منطقه منظره ای رویایی و دلفریب است که از تماشای آن سیر نخواهید شد. در این منطقه جنگل‌های cottonwood و دره‌های شگفت‌انگیز verdant واقع شده است. به علاوه، چند دریاچه فصلی نیز وجود دارد. این دیدنی‌ها در فصل پاییز زیباتر از همیشه می‌شوند.

پاییزهای دیدنی دنیا

۲- مونترال؛ پاییزهای دیدنی دنیا

شهر «مونترال» در کانادا یکی دیگر زیباترین پاییزها را دارد. این شهر به پاییز رویایی اش شناخته شده و گردشگران بسیاری در پاییز به این شهر سفر می‌کنند. این شهر در پاییز به حدی زیبا می شود که  کانادایی‌ها به فصل پاییز کشورشان می‌نازند. آن‌ها خزان مونترال را یکی از شاهکارهای طبیعی می‌دانند. به حدی که آن‌ها این موضوع را در پرچم کشورشان نیز به تصویر کشیده‌اند. پرچم مونترال به برگی قرمز رنگ مزین شده که پاییز این شهر را نمایش می‌دهد. این سنبل اهمیت زیادی در محیط زیست و اقتصاد این کشور دارد.

به علاوه، این سمبل نماد جشن طبیعت کانادا نیز است. خزان کانادا یکی از دلنشین‌ترین پاییزهای دیدنی دنیا است. جذابیت پاییز کانادا تقریبا اواسط سپتامبر آغاز شده و تا اواسط نوامبر ادامه دارد. این محدوده‌ی زمانی فرصت بسیار مناسبی برای کانادا است تا گردشگران را از نقاط مختلف جذب کند.  این فصله‌ی زمانی در کانادا به «فصل طلوع برگ‌ها» معروف است. پاییز در برخی از نقاط کانادا به بیشترین حد زیبایی خود می‌رسد. ایین نقاط عبارتند از: باغ بوتانیکال مونترال، تپه جنگلی کوهستان رویال پارک و پارک Bois-de-Liesse.

پیشنهاد خواندنی:  پاساژهای مشهد؛ معرفی 10 مورد از معروف ترین پاساژهای مشهد

پاییزهای دیدنی دنیا

۳- دریاچه ژنو

زیبایی پاییز در دریاچه‌ی ژنو نیز بسیار جذاب و خیره کننده است. این دریاچه به نام «دریاچه لمان» نیز شناخته شده است. دریاچه‌ی لمان یکی از بزرگ‌ترین دریاچه‌های اروپای غربی محسوب می‌شود. این دریاچه یکی از زیباترین پاییزهای دیدنی دنیا را دارد. دریاچه ژنو در مرز میان کشور فرانسه و سوئیس قرار گرفته است. این دریاچه در کنار کوه های آلپ قرار دارد. این منطقه برای گردشگران علاقه‌مند به پاییز انتخاب بسیار جذابی است. در فصل پاییز برای جذب بیشتر گردشگران در این منطقه جشنواره‌های مختلفی برگزار می‌شود.  یکی از مشهورترین آن ها جشنواره «لا باتی» است که در شهر ژنو برگزار می‌شود. در طول این جشنواره دو هفته‌ای، هنرمندانی از سرتاسر دنیا برای تماشای نمایش‌های هنری از تئاتر و موسیقی گرفته تا کنسرت و اجراهای زنده به این منطقه سفر می‌کنند.

پاییزهای دیدنی دنیا

قایق زندگی  با انتخاب دکتر یاوریان به عنوان مربی خود:

قایق بادبانی زندگی خود را در تلاطم امواج روزگار با لذت و اطمینان تا ساحل آرامش مطلوب به پیش برانید.

۴- معابد کیوتو

اگر قصد رفتن به ژاپن را دارید پیشنهاد می‌کنیم پاییز را برای مسافرت انتخاب کنید. معابد کیوتو یکی از زیباترین و دلنشین‌ترین پاییزهای دیدنی دنیا را دارد. ژاپنی‌ها و گردشگران، معابد کیوتو را از نظر زیبایی یکی از دوست داشتنی‌ترین دیدنی‌های پاییز می‌دانند. تعداد گردشگران این معابد در فصل پاییز به بیشترین حد خود می‌رسد. پاییز این شهر، به خصوص در اطراف معابد بسیار زیبا و باشکو است. پاییز کیوتو حدود دو ماه است که از اواسط ماه نوامبر شروع می‌شود. تمام منطقه در رنگی بوده و بسیار جذاب است. تپه‌های شمالی کیوتو، باغچه‌های معابدی مثل «توفوکو جی»، «ایکاندو» و «کودایی جی» تنها نمونه‌ی کوچکی از پاییزهای دیدنی این شهر هستند.

پاییزهای دیدنی دنیا

 پراگ

پراگ پایتخت جمهوری چک است. این شهر نیز دارای یکی از پاییزهای دیدنی دنیا است و محبوبیت زیادی دارد. برای جذب توریست در این فصل در پراگ، فعالیت‌های مختلفی می‌ شود. همه ساله فستیوال‌ های مختلف هنری و فرهنگی از جمله جشنواره موسیقی پاییز، در پراگ برگزار می ‌شود. شرکت در این جشنواره‌ها و تماشای جشنواره سفری ایده‌آل و خاطره‌انگیز را برای گردشگران رقم می‌زند. زیباترین صحنه های پاییزی پراگ بیشتر در دو منطقه پتین هیل و لتنا پارک است. در این مناطق درختان بسیاری وجود دارد که ریزش برگ‌های رنگارنگ آن ها فوق العاده زیبا و رویایی است. یکی از پیشنهاد‌های ما برای پاییز، سفر به پراگ و تماشای جشنواره‌ های موسیقی است.

پیشنهاد خواندنی:  معروف ترین پاساژهای کیش؛ 12 مورد از پاساژهای معروف کیش

پاییزهای دیدنی دنیا

تهران؛ پاییزهای دیدنی دنیا

دیدنی های پاییز در تهران خودمان هم زبانزد بسیاری از گردشگران است. هوای مطلوب پاییزی این شهر شما را عاشق قدم زدن در زیر چنارهای خیابان ولیعصر می کند. چنارهای کهن سالی که عاشقانه در حال برگریزان هستند و کل شهر را جذاب می کنند. می‌توانید دیدنی های پاییز را درست از وسط خیابان ولیعصر شروع کنید. بعد از آن سری به کلک چال و پارک های زیبا همچون جمشیدیه و ساعی و … بزنید. پاییز تهران یکی از زیباترین دیدنی‌های طبیعت است. برگ ها آرام و بی وزن پای قدم‌هایتان گسترده می شوند و  شما را با نهایت توان جذب می‌کنند.

پاییزهای دیدنی دنیا

هولمز کانتی؛ پاییزهای دیدنی دنیا

هولمز کانتی هم از مناطق بکر دیگر است که دیدنی های پاییز در آنجا زیبا و خیره کننده است.  این شهر در ایالت اوهایو آمریکا قرار دارد.  درختان افرا و بلوط موجود در این منطقه باعث شکوه بیشتر پاییز  هولمز کانتی هستند. تمام جاده های اطراف به برکت برگ های سرخ و زرد و نارنجی پر از زیبایی است. طبیعت هولمز کانتی هنوز هم بکر و دست نخورده است.  مردم محلی با فروش نان و پنیر دست پخت خودشان و کرایه دادن اسب‌های محلی به گردشگران روزگارشان را می‌گذرانند. با این اوصاف در هولمز کانتی می توانید دیدنی های پاییز را متفاوت تر از هر جایی تجربه کنید.

پاییزهای دیدنی دنیا

آمسترادم؛ پاییزهای دیدنی دنیا

آمسترادم هلند پاییز های دیدنی فراموش نشدنی را در ذهن گردشگران ثبت می کند. گرچه بیشتر مردم این شهر را با خیابان های سنگفرش و کانال های آب و دوچرخه سواری می شناسند. اما بهتر است بدانید که یکی از باشکوه‌ترین پاییز های جهان در این شهر رخ نمایی می‌کند. آمسترادم جنگل هایی دارد که از رنگ سبز به زرد و نارنجی تبدیل شده اند که وقتی با فضای رویایی این شهر ترکیب می شود جذابتر از چیزی است که تصور شود.

پاییز این شهر از اواسط ماه نوامبر شروع می شود و کمی هم سرد است. در موقع خیابان گردی های پاییزی در آمسترادم یادتان باشد که حتما، شکلات داغ و پای سیب امتحان کنید.

پاییزهای دیدنی دنیا

پارک ملی دنالی؛ پاییزهای دیدنی دنیا

طبیعت پاییزی پارک ملی دنالی نیز عالی است. پارک ملی دنالی مشهورترین پارک در آلاسکا است. در این پارک می توان دیدنی های پاییز را به یک باره تماشا کرد. علاوه بر این، می‎‎‌توان از حیات وحش خارق العاده آنجا نیز لذت برد. در این پارک خرس ، روباه و حتی در برخی مواقع گرگ خواهید دید. ماه سپتامبر بهترین زمان برای تماشای این پارک و حیات وحشی دیدنی آن است.

پیشنهاد خواندنی:  جاهای دیدنی گیلان (10 مکان دیدنی گیلان)

پاییزهای دیدنی دنیا

پاریس

شهر پاریس که پایتخت فرانسه است هم پاییزهای دیدنی دارد. پاریس در تمام فصول سال زیبا است ولی در پاییر زیبایی آن چندین برابر است.  شکوه پاییز در پاریس به درختان سربه فلک کشیده خیابان های عاشقانه آنجا است. پاییز پاریس یکی از جذاب ترین پاییزهای دیدنی دنیا است. انتخاب پاریس در پاییز برای یک ماه عسل عاشقانه و رمانیک برای زوج های جوان گزینه خوبی محسوب می شود.

پاییزهای دیدنی دنیا

سخن پایانی

دیدنی های پاییز در جای جای دنیا و در تمام ابعاد وسیع و کوچک زیبا و دلنواز است. برخی از مشهورترین پاییزهای دیدنی شامل: دریاچه های پلیتویچ کرواسی، اسلیپی هالو نیورک، دره شناندوا ویرجینیا، کوئینستاون نیوزلند،پارک ملی جیواژایگو چسن، ارتفاعات اسکاتلند انگلستان، اشویل کارولینای شمالی، هوزافل ایسلند، تورسن دل مین، بایرن آلمان و … است که می توانید از آنها هم دیدن نمایید. در این مطلب صرفا ده مورد از پاییزهای دیدنی دنیا معرفی شد اما موضوع به اینجا ختم نمی شود.

امیدوارم که مطالب گفته شده مفید باشد و شما یکی از زیباترین پاییزهای دیدنی را در این کوتاه ترین روزهای منتهی به پایان فصل تجربه کنید.

قایق زندگی  با انتخاب دکتر یاوریان به عنوان مربی خود:

قایق بادبانی زندگی خود را در تلاطم امواج روزگار با لذت و اطمینان تا ساحل آرامش مطلوب به پیش برانید.

قبلیبعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + 6 =