راه های محافظت از خود در برابر ویروس کرونا حین سفر را بشناسیم

۱۳۹۸/۱۲/۱۳

۱۱:۳۸ ب٫ظ


درود
راه های محافظت از خود در برابر ویروس کرونا حین سفر را بشناسیم

قایق زندگی  با انتخاب دکتر یاوریان به عنوان مربی خود:

قایق بادبانی زندگی خود را در تلاطم امواج روزگار با لذت و اطمینان تا ساحل آرامش مطلوب به پیش برانید.

آشنایی با روش های دور ماندن از ویروس کرونا حین سفر

با توجه به اینکه این ویروس اکنون یک اتفاق جهانگیر و مهم محسوب می شود، احتمالا ذهن شما را نیز درگیر کرده است. با توجه به وضعیت روز دنیا که اکثر سفر ها به دلیل این ویروس لغو شده، افراد مسافر مشکوک قرنطینه می شوند و یا در فرودگاه ها نگهداری می شوند، اقدامات امنیتی بسیار شدید در چین، سرزمینی که کرونا از آنجا منشا گرفته و در سایر کشورهای مبتلا، نگرانی شما در این مورد طبیعی است.

با تمام این اتفاقات، افرادی که در آستانه سفر هستند، در مورد راه های محافظتی در برابر این ویروس و اینکه چگونه می توانند خود را ایمن نگه دارند نگران اند. از آنجا که شیوع این ویروس در جهان افزایش یافته است، باید جلوی انتشار هرگونه اطلاعات غلط و استرس زایی در این مورد گرفته شود. بنابراین برای کمک به شما در حفظ هرچه بیشتر سلامت و امنیت در مقابل ویروس کرونا حین سفر های آینده خود، طبق نتایج تحقیقات معتبر، بهترین اطلاعات را در این مورد به شما ارائه می دهیم.

این حقایق و نکات مهم به شما آگاهی می دهند که چگونه در هنگام سفر از ویروس کرونا در امان باشید.

کرونا ویروس Coronavirus چیست؟

قبل از هر چیزی اجازه دهید کمی بیشتر درباره ماهیت کرونا ویروس بدانیم. ویروس کرونا شاخه ای از ویروس هاست که موجب بیماری هایی از سرماخوردگی تا سندرم تنفسی خاورمیانه و حتی سارس می شوند. کرونا ویروس که ابتدا در ووهان چین شیوع پیدا کرد، گونه ای است که قبلاً در انسان یافت نشده است.

علائم عفونت کرونا ویروس شامل تب، سرفه، مشکلات تنفسی، احساس کوفتگی در بدن، سردرد، لرز و در مواردی آبریزش می باشد. ویروس کرونا در برخی افراد که بیماری زمینه ای داشته باشند می تواند منجر به ذات الریه، نارسایی کلیه و حتی مرگ شود.

ویروس کرونا چگونه پخش می شود؟

راه های محافظت از خود در برابر ویروس کرونا حین سفر را بشناسیم

تقریباً مانند آنفولانزا یا سرماخوردگی، اعتقاد بر این است که این ویروس از طریق قطرات تنفسی پخش می شود. این بدان معنی است که سرفه، عطسه و بوسیدن می توانند ویروس را به طور بالقوه گسترش دهند. محافظت از خود در برابر ویروس قطعاً مهم است، اگر در حال مسافرت هستید و متوجه شده اید که تب دارید و سرفه می کنید و یا احساس بیماری می کنید، بهداشت فردی خود را رعایت کنید و فوراً به پزشک مراجعه کنید.

پیشنهاد خواندنی:  10 اقدام ساده ای که برای حفظ محیط زیست می توانید انجام دهید

حتماً همگام عطسه و یا سرفه جلوی بینی و دهان خود را با دستمال کاغذی گرفته و آن را در سطل زباله بندازید. اگر به دستمال دسترسی ندارید جلوی دهان خود را با دستان تان بگیرید‌ و دستان خود را بشویید و یا در آرنج خود عطسه کنید. تا حد امکان از ضدعفونی کننده دست استفاده کنید.

قایق زندگی  با انتخاب دکتر یاوریان به عنوان مربی خود:

قایق بادبانی زندگی خود را در تلاطم امواج روزگار با لذت و اطمینان تا ساحل آرامش مطلوب به پیش برانید.

چه مورد عجیبی در مورد کرونا ویروس وجود دارد؟

ماندگاری این ویروس روی سطوح مختلف و سرعت شیوع بالا از ویژگی های کرونا می باشد. ویروس کرونا موجی از عصبانیت و استرس را در جامعه به راه انداخته؛ چرا که قبلاً در انسان یافت نشده و بنابراین در حال حاضر هیچ واکسن یا درمان قطعی برای آن وجود ندارد.

در شرایط فعلی توصیه می شود مسافرت های بین شهری را تا حد امکان کنسل کنید. در صورت مجبور بودن برای سفر نکات بهداشتی را بیش از پیش رعایت کنید و توصیه های بهداشتی را جدی بگیرید.

همچنین سفرهای خارجی به چین و دیگر کشورهای مبتلا در حالی که هنوز هم کرونا ویروس در حال پخش است، جدا منع می شود. همچنین با فردی که به تازگی از چین یا کشورهای دیگر که شیوع ویروس در آنجا تایید شده بازدید کرده است ارتباط برقرار نکنید.

اکثر کشورها دارای سیستم قرنطینه و آزمایش برای افرادی هستند که در معرض خطر انتقال ویروس می باشند، بنابراین آنها تمام تلاش خود را برای تشخیص هرچه سریع تر ویروس کرونا حین سفر انجام می دهند.

افرادی که سیستم ایمنی بدنشان ضعیف شده است، افراد مسن و یا کسانی که بیماری های ریوی و تنفسی دارند، به ویژه در صورتی که در معرض ابتلا به ویروس باشند، بیشتر در خطر هستند. بنابراین باید اقدامات احتیاطی بیشتری انجام دهند.

۷ نکته برای محافظت از خود در برابر ویروس کرونا حین سفر

۱. دستان خود را مرتبا بشویید

حتی اگر دستان شما کثیف نباشد، برای محافظت در برابر ویروس کرونا حین سفر باید مرتباً آنها را با آب و صابون بشویید. همچنین، همیشه یک بطری ضدعفونی کننده دست را همراه خود داشته باشید و بعد از لمس هر وسیله عمومی از آن استفاده کنید. دستگیره و فرمان ماشین، نازل بنزین، صندلی و میله های فلزی وسایل نقلیه عمومی، خودپرداز و دکمه های پز همه احتمال انتقال آلودگی را دارند.

راه های محافظت از خود در برابر ویروس کرونا حین سفر را بشناسیم

۲. از لمس صورت خودداری کنید

از آنجا که دستان شما به طور کلی اولین مواردی خواهد بود که با سطوح حاوی کرونا ویروس در تماس است، برای محافظت در برابر ویروس کرونا حین سفر حواستان باشد تا آنها را از چشم، بینی و دهان خود دور نگه دارید. این مورد مخصوصاً هنگام پرواز یا قرار گرفتن در مکان عمومی با انبوهی از جمعیت، ایده خوبی است. استفاده از دستکش یا علامت زدن روی دست به این کار کمک می کند.

پیشنهاد خواندنی:  عسل سبلان به عنوان برند جهانی به ثبت رسید

۳. از ماسک صورت استفاده کنید

چه بیمار باشید و یا نباشید، از ماسک استفاده کنید. البته، لازم نیست در کل سفر خود ماسک بزنید (مخصوصاً اگر بیمار نیستید)، اما در حالی که در مکان های  پر ازدحام مانند فرودگاه، هواپیما و میادین عمومی قرار دارید، این یک مورد پیشگیرانه است.

با این حال، در انتخاب بهترین ماسک، لازم به ذکر است که همه آنها یکسان نیستند. هنگام انتخاب ماسک، خواهید دید که آنها با حرف و یک شماره مشخص شده اند. این حرف نشان می دهد که چه مقدار ماسک در برابر روغن مقاوم است ( تقریباً فقط در تنظیمات صنعتی مهم است) و عدد نشان می دهد که جلوی چه تعداد ذرات موجود در هوا را می گیرد.

به عنوان مثال، ماسک های ۹۵ N ، به صورت ۹۵٪ جلوی ذرات موجود در هوا را می گیرد و ماسک های N 100 ، به صورت ۱۰۰٪ جلوی ورود ذرات موجود در هوا را می گیرد.

این گفته که یک ماسک جلوی تعداد بیشتری از ذرات را می گیرد به این معنی نیست که ماسک بهتری است. یک ماسک N 100 از یک ماسک  N 95بسیار متراکم تر است، و اینگونه تنفس سخت تری خواهید داشت. به همین دلیل ماسک های ۹۵ N توصیه می شوند.

نکته مهم در استفاده از ماسک های ساده این است که مدت زمان عمر مفید آنها کوتاه است. مواظب باشید که حین استفاده به آن دست نزنید و با گرفتن قسمت کشی آن را بردارید.

۴. میز و صندلی خود را ضدعفونی کنید

هر بار که سفر می کنید، حتماً دستمال مرطوب و مایع ضد عفونی کننده همراه خود داشته باشید و در وسایل حمل و نقل عمومی (از جمله هواپیماها، اتوبوس ها و قطارها) صندلی، کمربند ایمنی، میز سینی، صندلی عقب و هر چیز دیگری را که ممکن است با شما در تماس باشد را پاک کنید.

صندلی ها و میز غذا بندرت تمیز می شوند، بنابراین برای محافظت در برابر ویروس کرونا حین سفر ضدعفونی کردن آن، یک خط دفاع عالی در برابر Coronavirus و هر نوع ویروس دیگری است.

۵. مطمئن شوید که از بیمه سلامت مسافرتی برخوردار هستید

مهم نیست که کجای جهان به سر می برید، یک بیمه نامه درمانی می تواند  برای محافظت در برابر ویروس کرونا حین سفر، به خصوص در زمان شیوع ویروس بسیار مفید باشد.

پیشنهاد خواندنی:  نکات مهمی که برای کمپینگ و چادر زدن در طبیعت باید بدانید

یک بیمه بهداشت و درمان خوب شما را برای مراجعه به بیمارستان، ویزیت پزشک و حتی خدمات پزشکی در صورت نیاز به ترک کشور تحت پوشش قرار می دهد.

۶. در مورد مقصد خود تحقیق کنید

از آنجا که اخبار بیشتری در مورد ویروس کرونا (Coronavirus) در دسترس است، انجام تحقیقات در مورد مقصد و ارزیابی میزان خطر در آن جا آسان تر می شود. برای محافظت در برابر ویروس کرونا حین سفر در مورد مناطقی که موارد ابتلای به این ویروس پیدا شده است تحقیق کنید و سفرهای خود را به دور از آن مناطق برنامه ریزی کنید. تغییر برنامه های سفر، حتی به منزله احتیاط می تواند در نجات شما از نگرانی های عمده درباره سلامتی و انتشار ویروس موثر باشد.

 

۷. اگر علایم بیماری را نشان دادید، به پزشک مراجعه کنید

اگر به مکانی رفتید که کرونا در آن یافت شده است، در صورت شروع هرگونه علائم بیماری، برای محافظت در برابر ویروس کرونا حین سفر به پزشک مراجعه کنید. با این حال، برای ایمن نگه داشتن حال پرسنل و سایر بیماران، حتماً با بیمارستان یا اورژانس تماس بگیرید تا آنها بدانند که شما می آیید و برای پذیرش و معالجه شما آمادگی داشته باشند.

علاوه بر این، اگر علائم بیماری را نشان داده اید، حتی اگر فقط سرماخوردگی ساده یا مورد جدی تر باشد، بهتر است سفرهای خود را به تعویق بیندازید. اگر می توانید تاریخ پرواز را تغییر دهید و اگر در جاده هستید، بهتر است فقط در هتل بمانید و سعی کنید بیماری را گسترش ندهید. برای اطلاعات بیشتر در مورد این ویروس، به وب سایت CDC و Worldometer مراجعه کنید.

 

موارد تمیز کننده: به منظور تمیز نگه داشتن خود و محیط اطراف تان و برای محافظت در برابر ویروس کرونا حین سفر، توصیه می شود حتما صابون، ضد عفونی کننده دست، دستمال کاغذی و دستمال مرطوب ضدعفونی کننده همراه داشته باشید.

ماسک صورت: همانطور که گفته شد، ماسک صورت N95 برای محافظت در برابر ویروس کرونا حین سفر در فرودگاه ها، هواپیماها، مناطق شلوغ و سایر وسایل حمل و نقل بسیار عالی است.

قایق زندگی  با انتخاب دکتر یاوریان به عنوان مربی خود:

قایق بادبانی زندگی خود را در تلاطم امواج روزگار با لذت و اطمینان تا ساحل آرامش مطلوب به پیش برانید.

قبلیبعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 22 = 29