عجایب روی زمین؛ با ۵ مورد از عجیب ترین نقاط جهان آشنا شوید

۱۴۰۰/۰۵/۳۰

۳:۱۷ ب٫ظ


نویسنده
عجایب روی زمین

قایق زندگی  با انتخاب دکتر یاوریان به عنوان مربی خود:

قایق بادبانی زندگی خود را در تلاطم امواج روزگار با لذت و اطمینان تا ساحل آرامش مطلوب به پیش برانید.

سرتاسر جهان پر از زیبایی های منحصر به فرد است. گاهی این دیدنی ها به حدی زیبا هستند که گویی تکه ای از بهشت روی زمین می‌باشند. این مکان های دیدنی روی زمین زیبایی بی حد و حصر و چشم نوازی دارند. اگر فرد ماجراجو و کنجکاوی هستید و علاقه به کشف شگفتی های زمین دارید پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را مطالعه کنید. دیدنی های ذکر شده در این مقاله را هر فردی باید حداقل یک بار ببیند. این دیدنی ها که به عجایب روی زمین معروف‌اند حاصل وقایع طبیعی همچون زلزله و سیل می‌باشند.

۱- ساحل جزیره وادهو مالدیو؛ عجایب روی زمین

ساحل جزیره‌ی وادهو مالدیو حاصل پدیده‌ی Sea of ​​Stars یا دریای ستارگان است. این پدیده زمانی که آب های اطراف جزیره وادهو از نور مهتاب درخشان می‌شوند تشکیل می گردد. دریا به نحوی می‌درخشد که انگار تصویر ستاره های آسمان را بازتاب می کند! این پدیده به واسطه‌ی فیتوپلانکتون هایی که در دریا وجود دارند و بیشتر در شب می‌درخشند، اتفاق می‌افتد. پیشنهاد می‌کنیم حتما طی سفر به جزیره‌ی مالدیو در شب از این پدیده‌ی منحصر به فرد دیدن کنید. شبی که از این اتفاق دیدن کنید حتما یکی از خاطره انگیزترین شب های شما خواهد بود. ساحل جزیره ی وادهو مالدیو یکی از دیدنی ترین عجایب روی زمین است.

به علاوه، فیتوپلانکتون‌ها به واسطه‌ی تولید سموم مضر برای ماهی‌ها، انسان و دیگر موجودات شهرت دارند. بنابراین آن ها موجوداتی بسیار زیبا و در عین حال خطرناک می‌باشند. درخشش جذاب و آبی رنگ فیتوپلانکتون‌ها مکانیسم دفاعی این موجودت است. این حرکت از خورده شدن آن ها توسط دیگر موجودات دریایی جلوگیری خواهد کرد. در صورتی که دیگر موجوادت فیتوپلانکتون‌ها رو ببلعند آن ها همچنان در بدن ماهی‌ها خواهند درخشید. این اتفاق باعث می‌شود که دیگر شکارچیان بزرگتر به سراغ آن ها بروند. این زنجیره‌ی صید به همین شکل ادامه خواهد یافت.

۲- صخره‌ی پِریکِستولن (Preikestolen) در نروژ

این صخره یکی از جذاب ترین جاذبه های گردشگری نروژ و عجایب روی زمین است. هر ساله تعداد بسیار زیادی از گردشگران معتاد هیجان و آدرنالین به صخره ی پِریکِستولن می‌روند. از این صخره در نروژ با نام صخره ی مردم نیز یاد می‌شود. پدیدار شدن این صخره تقریبا به ۱۰۰۰ سال پیش در زمان عصر یخبندان باز می‌گردد. این صخره علاوه بر هیجانی که به ارمغان می‌آورد منظره‌ای دیدنی و منحصر به فرد را نیز پیش روی شما قرار می‌دهد. انتهای صخره‌ی پِریکِستولن دره‌های عمیق و دریاچه‌ای فیروزه رنگ قرار گرفته است. حتی تصور چنین تصویری از مرتفع ترین نقاط کره‌ی زمین مو به تن انسان سیخ می‌کند.

پیشنهاد خواندنی:  جاهای دیدنی یونان؛ 6 مورد از شهرهای و دیدنی های کشور یونان باستان

این صخره‌ یکی از بلندترین نقاط و عجایب روی زمین است. صخره‌ی پِریکِستولن یکی از محبوب ترین مکان های طبیعی علاقه‌مندان کوهنوردی و ورزش‌های هیجانی می‌باشد. در بالای این صخره عموما ورزش BASE jumping یا پرش بیسیک انجام می‌شود. فردی که این ورزش را انجام می‌دهد از بالای صخره با لباس مخصوص و ایمنی کامل می‌پرد. این صخره به عنوان یکی از نفس گیرترین صخره های جهان ثبت شده است. بهترین زمان برای سفر به این صخره‌ی جذاب آپریل تا سپتامبر می‌باشد. همچنین، ماه های جولای و آگوست از شلوغ‌ترین ماه های صخره ی پِریکِستولن است.

عجایب روی زمین

۳- بنای مذهبی متئورا در یونان

صخره های عظیم الجثه‌ی متئورا در ارتفاع ۴۰۰ متری شهر Kalambaka یونان قرار گرفته‌اند. روی این صخره ها بناهایی عجیب ساخته شده است. بناهای ساخته شده روی این صخره‌های مرتفع یکی از عجایب روی زمین می‌باشند. این بناها به واسطه‌ی ساختار منحصر به فرد و جایگاهشان در فهرست یونسکو ثبت جهانی شده‌اند. آن ها در سال‌های بسیار دور ساخته شده‌اند و در ابتدا ۲۴ تا بوده‌اند. در حال حاضر با گذشت زمان و عوامل طبیعی مختلف نظیر فرسودگی تنها ۶ عدد از آن ها باقی مانده است.

قایق زندگی  با انتخاب دکتر یاوریان به عنوان مربی خود:

قایق بادبانی زندگی خود را در تلاطم امواج روزگار با لذت و اطمینان تا ساحل آرامش مطلوب به پیش برانید.

در سال های دور راهب هایی که در غارهای یونان زندگی می‌کردند این ۲۴ بنا را ساختند. این راهب ها طی سال ها و ماه ها مصالح و تجهیزات لازم را به بالای صخره بردند. با این وجود که این کار بسیار سخت بود آن ها مصمم به ساخت مکانی بکر برای عبادت بودند. به حدی عبور و مرور در این مکان دشوار بود که در این بین چندین نفر کشته و زخمی شدند. این مکان زیارتی یکی از عجایب روی زمین است که علاوه بر معماری جالب آن، دارای چشم اندازی بسیار زیبا و منحصر به فرد می‌باشد.

عجایب روی زمین

۴- رودخانه یانگ تسه

یکی دیگر از عجایب روی زمین رودخانه‌ی یانگ تسه در چین است. این رودخانه طولانی ترین رودخانه در آسیا و چین می‌باشد. علاوه بر این، رودخانه یانگ تسه بعد از رودخانه‌های نیل و آمازون جایگاه سومین طولانی ترین رودخانه‌ی جهان را دارد. این رودخانه در سال های اخیر به نام چانگ جیانگ تغییر نام داده است. سرچشمه‌ی این رود استان چینگهای در غرب چین می باشد. در حاشیه و اطراف این رودخانه اکوسیستم های منحصر به فرد و بسیار جذابی وجود دارد. تمساح چینی و ماهی خاویاری از جالب ترین اکوسیستم های موجود در پیرامون این رود هستند.

پیشنهاد خواندنی:  دیدنی‌ های استانبول؛ 13 مورد از جذاب ترین جاهای دیدنی استانبول

عجایب روی زمین

۵- جزیره ی آگوشیما در ژاپن؛ عجایب روی زمین

یکی دیگر از عجایب روی زمین جزیره ی آگوشیما می باشد. این جزیره، جزیره‌ای آتشفشانی از مجمع الجزایر ایزو است. این جزیره ۱٫۶ کیلومتر طول دارد. به علاوه، جزیره ی آگوشیما به جزیره ی گربه نیز معروف شده است. دلیل این شهرت وجود تعداد بی‌شماری گربه در سرتاسر این جزیره می‌باشد. داستان این جزیره نیز بسیار جالب است. در اوایل قرن ۲۰ام این جزیره تعداد زیادی از بومیان را در خود جای داد. آن ها مردمی بودند که عموما به ماهیگیری مشغول بوده و برای خریدهای روزانه‌ی خود با کشتی به شهر می‌رفتند.

پس از مدتی همراه با این کشتی ها تعدادی موش نیز وارد این جزیره شد. این موش ها به قدری زیاد شدند که معضلات زیادی را برای روستاییان به دنبال داشتند. در نتیجه روستاییان تصمیم گرفتند که تعدادی گربه به جزیره آورند. با ورود گربه به این جزیره تعداد موش ها کاهش یافته و تعداد گربه ها روز به روز اضافه شد. امروزه تعداد گربه ها به حدی رسیده که این جزیره تبدیل به امپراطوری گربه ها شده است. هر ساله تعداد زیادی از گردشگران برای دیدن از این مورد از عجایب روی زمین به ژاپن سفر می کنند.

جمع بندی

عجایب و دیدنی های منحصر به فرد سرتاسر کره ی زمین را پوشانده اند. این ۵ مورد تنها گوشه ی کوچکی از عجایب روی زمین می‌باشند. آن ها هر ساله تعداد زیادی از گردشگران کنجکاو را به خود جذب می‌کنند. پسِ هر یک از این دیدنی ها داستانی عجیب و خارق العاده وجود دارد. ما در این مقاله در اردبیل شما را با بهترین و جذاب ترین عجایب روی کره ی زمین آشنا کردیم.

قایق زندگی  با انتخاب دکتر یاوریان به عنوان مربی خود:

قایق بادبانی زندگی خود را در تلاطم امواج روزگار با لذت و اطمینان تا ساحل آرامش مطلوب به پیش برانید.

قبلیبعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 21 = 31