راهنمای سفر به شمال تهران؛ کدام منطقه شمال تهران دیدن دارد؟

1400/09/15

0:16 ق.ظ


درود
سفر به شمال تهران

قایق زندگی  با انتخاب دکتر یاوریان به عنوان مربی خود:

قایق بادبانی زندگی خود را در تلاطم امواج روزگار با لذت و اطمینان تا ساحل آرامش مطلوب به پیش برانید.

در کلان شهر تهران هر امکاناتی که بخواهید به راحتی در دسترس شما خواهد بود. علاوه بر امکانات، عالی در هر نقطه از این شهر جاذبه های متنوع گردشگری نیز وجود دارد. اگر برنامه ریزی خوبی داشته باشید می توانید از تمامی آن ها دیدن کنید. قبل دیدن از این شهری بزرگ و پرتلاطم بهتر است اطلاعاتی در مورد دیدنی‌های این شهر اطلاعاتی داشته باشید. راهنمای سفر به شمال تهران هدف این مطلب اس. پس از مطالعه‌ی این مقاله می توانید با خیال راحت در شمال شهر تهران گردش کنید. در نتیجه، در ادامه با ما در اردبیل همراه باشید.

چند نکته در مورد سفر به تهران

قبل از شروع بهتر است که چند نکته را مدنظر قرار دهیم تا مطلبی که در خصوص راهنمای سفر به شمال شهر تهران مطرح می شود برای شما مفید باشد.

  1. قبل سفر به تهران پیشنهاد می کنیم هدف خود را مشخص کنید. نیاز افراد از رفتن به شمال تهران متفاوت است. مشخص کنید که با هدف آموزش، خرید، تفریح و … به این قسمت تهران می روید. پس گام اول روشن بودن مقصد است.
  2. نکته دوم این است که از کدام مبدأ قصد سفر به شمال تهران را دارید.
  3. ممکن است فکر کنید وسیله ی نقلیه برای سفر در تهران بهترین گزینه است. اما وسایل عمومی مثل مترو، بی آر تی، تاکسی های خطی و یا حتی اسنپ نیز انتخاب های مناسبی هستند. زیرا هم هزینه شما کمتر خواهد بود و هم به سرعت بیشتر و امنیت بالاتر به مقصد می رسید.

امروزه به وسیله مترو به راحتی می توان به بیشتر نقاط تهران رفت. فقط کافی است که مختصر اطلاعاتی در خصوص خط‌های مترو  کسب کنید و ایستگاه های اتصالی را بشناسید. البته

کارت مخصوص مترو را هم  فراموش نکنید.( در تهران کارت مترو برای اتوبوس‌های عمومی شهری نیز استفاده می شود و مشترک است)

 

دقیق‌ترین راهنمای سفر به شمال تهران

شمال تهران منطقه بسیار خوش آب و هوا و البته زیبا است. شمال تهران منطقه یک محسوب می شود که بیشتر با منطقه تجریش، نیاوران، زعفرانیه ، ولنجک و … مشهور است. این منطقه در دامنه رشته کوه البرز واقع شده است. پایتخت نشین ها برای تفریح غالبا شمال تهران را انتخاب می کنند و خود را از دود و دم و شلوغی های تهران برای کوتاه مدتی دور می کنند.

پیشنهاد خواندنی:  دیدنی های کیش: تجربه یک سفر رویایی

برای رفتن به شمال تهران در هر جایی از تهران که بودید اگر هدف شما استفاده از وسایل نقلیه عمومی هست در گام اول خود را به وسایل حمل و نقل عمومی نزدیک به خود برسانید. برای مثال اگر در میدان آزادی هستید در چند قدمی خود به راحتی می توانید ایستگاه مترو یا بی آر تی را ببینید و یا می توانید از تاکسی های خطی که آماده هستن تا شما را به هر جا که بخواهید ببرند استفاده کنید و اگر  حوصله استفاده از این موارد را ندارید گوشی خود را بردارید و با نصب اپلیکیشن اسنپ در عرض چند دقیقه درخواست ماشین بدهید تا شما را به مقصد برساند.

قایق زندگی  با انتخاب دکتر یاوریان به عنوان مربی خود:

قایق بادبانی زندگی خود را در تلاطم امواج روزگار با لذت و اطمینان تا ساحل آرامش مطلوب به پیش برانید.

اگر قصد استفاده از مترو را داشتید فرقی نمی کند که در کدام ایستگاه سوار مترو شوید فقط باید  نهایت در خط یک مترو که مخصوص تجریش است قرار بگیرید. این خط در راهنمای مترو با رنگ قرمز مشخص شده که در آخر می توانید با آن به میدان تجریش برسید. از مترو هم که بیرون بیایید تاکسی و ون بسیاری در آن مکان وجود دارد. هر کدام از آن ها مقصد خاصی دارند و به راحتی می توانید از آن ها استفاده کنید.

معرفی جاذبه‌های گردشگری برای سفر به شمال تهران

برای جامع بودن راهنمای سفر به شمال تهران در این قسمت برخی از جذاب ترین جاهای دیدنی تهران هم معرفی می شود. برخی از  آن ها شامل:

سفر به شمال تهران

امامزاده صالح علیه السلام

امام زاده صالح یکی از قدیمی ترین جاذبه های گردشگری و مذهبی تهران است که بسیار معروف است. ایشان برادر امام رضا علیه السلام است. این امام زاده در میدان تجریش و در مرکز شمیرانات واقع شده است. در نزدیکی امام زاده بازار قدیمی تجریش هم قرار دارد که تقریبا قیمت اجناس آن خوب است و بعد از زیارت می توان چند ساعتی را آنجا گشت و گذار کرد. برای رفتن به امام زاده صالح آسان ترین راه استفاده از مترو است. زمانی که از ایستگاه مترو خارج شوید با یک پیاده روی خیلی کم به امام زاده می رسید.

درکه؛ سفر به شمال تهران

یکی از بهترین گزینه های گشت و گذار در شمال تهران درکه است. درکه در نزدیکی محله‌های اوین و ولنجک قرار دارد. برای کسانی که تمایل به یک کوهنوردی فوق العاده داشته باشند درکه پیشنهاد منحصر به فردی است. برای رفتن به درکه بعد از اینکه به میدان تجریش رسیدید می توانید از ‌ون‌های مخصوصی که مقصد آن ها درکه است استفاده کنید. وقتی که به مقصد رسیدید خود را برای شروع یک کوه نوردی جذاب آماده کنید و به آرامی از کوه بالا بروید.

پیشنهاد خواندنی:  مقصد گردشگری مناسب برای نوروز

کاخ سعد آباد

کاخ سعد آباد یکی از جاذبه‌های جذاب سفر به شمال تهران است. این کاخ در کوه پایه توچال و دره همیشه سرسبز دربند قرار دارد. سعد آباد در زمان قاجار, محل استقرار و سکونت تابستانی شاهان  قاجاری بوده است.  در سعد آباد همه چیز تماشایی است. محوطه زیبا بیرون عمارت و تزئینات چشم نواز داخل آن تا مدت ها در ذهن گردشگران باقی می ماند.

سفر به شمال تهران

پارک سنگی جمشیدیه

پارک جمشیدیه یکی از قدیمی ترین پارک های واقع در شمال تهران است که زیبایی وصف ناپذیری دارد. پارک جمشیدیه در بین پارک های موجود در تهران بسیار معروف است. سفر به شمال تهران بدون رفتن به این پارک معنایی ندارد. برای رفتن به پارک جمشیدیه اول باید به میدان تجریش بروید و از آنجا می‌توانید با تاکسی‌هایی که از سمت میدان قدس به پارک جمشیدیه می‌روند به پارک بروید. همچنین در خیابان نیاوران می‌توانید از خیابان فیضیه و امیدوار به پارک جمشیدیه بروید.  این پارک هوای فوق العاده دلچسبی دارد و به دلیل نزدیکی به کوه اولین مکان شروع باران و برف در تهران است.

کاخ نیاوران؛ سفر به شمال تهران

کاخ نیاوران نیز یکی از قدیمی ترین کاخ های تهران است. کسانی که قصد سفر  به شمال تهران را داشته باشند معمولا از این کاخ نیز دیدن می کنند. این کاخ در دوره قاجار و پهلوی ساخته شده است. در گذشته این منطقه محل ییلاق فتحعلی خان قاجار بود. ساخت این کاخ به دستور محمدرضا پهلوی در سال ۱۳۳۷ آغاز گردید و در سال ۱۳۴۶ به پایان رسید. بنای این کاخ به مساحتی در حدود ۹۰۰۰ مترمربع در دو طبقه و یک نیم طبقه احداث و اوایل به عنوان محلی برای پذیرایی میهمانان خارجی در نظر گرفته شده بود، اما پس از پایان ساخت به محل سکونت محمدرضاشاه پهلوی و خانواده وی اختصاص یافت.

سخن پایانی

سفر به شمال تهران برای پایتخت نشین ها و سایر گردشگران تهرانی همیشه جذاب است. در شمال تهران وجود جاذبه های گردشگری و آب و هوای مطلوب از مهم ترین دلایل افراد برای رفتن به آنجا محسوب می شود. در شمال تهران علاوه بر گزینه های متنوع برای گردشگری کلی پاساژ و مجتمع تجاری لوکس هم وجود دارد که می توانید خریدهای خود را انجام دهید. با مطالعه ی مقاله ی بهترین مراکز خرید تهران خریدی دلچسب و باکیفیت در تهران خواهید داشت.

پیشنهاد خواندنی:  جاهای دیدنی گیلان (10 مکان دیدنی گیلان)

امیدوارم مطلب ” راهنمای سفر به شمال تهران” برای شما مفید باشد و برای داشتن سفری دلچسب شما را کمک کند.

قایق زندگی  با انتخاب دکتر یاوریان به عنوان مربی خود:

قایق بادبانی زندگی خود را در تلاطم امواج روزگار با لذت و اطمینان تا ساحل آرامش مطلوب به پیش برانید.

قبلیبعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

+ 23 = 33