جاهای دیدنی آسیا؛ ۸ مورد از زیباترین مکان های دیدنی قاره ی آسیا

۱۴۰۰/۰۶/۲۱

۹:۳۹ ق٫ظ


نویسنده

قایق زندگی  با انتخاب دکتر یاوریان به عنوان مربی خود:

قایق بادبانی زندگی خود را در تلاطم امواج روزگار با لذت و اطمینان تا ساحل آرامش مطلوب به پیش برانید.

آسیا یکی از جذاب ترین قاره های روی زمین می باشد. این قاره به عنوان بزرگ ترین و پرجمعیت ترین قاره های زمین شناخته شده است. این قاره ۱۲ درصد از مساحت زمین را در برگرفته است. قاره آسیا از قطب شمال تا جنوب مدار استوا امتداد دارد. کشورهایی از جمله ایران، هند، آذربایجان، کره جنوبی، کره شمالی و اسرائیل در این منطقه قرار دارند. قاره ی آسیا به اروپا متصل بوده و از آن ها با نام اوراسیا یاد می شود. در این مقاله با تعدادی از جذاب ترین جاهای دیدنی آسیا آشنا خواهیم شد. با ما در اردبیل همراه باشید.

۱- خلیج هالونگ یا Ha Long

خلیج هونگ یا خلیج هالونگ به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. این مکان دیدنی محبوب در استان کوانگ نین در ویتنام قرار دارد. این خلیج بیشتر از ۷۷۵ جزیره دارد. اکثر این جزایر آن از سنگ آهک هستند. جزایر آهکی در این خلیج دارای اشکال و اندازه های مختلفی هستند. H Long Bay دارای مساحتی حدود ۱۵۵۳ کیلومتر مربع است. جغرافیای متنوع این منطقه، تنوع زیستی جذابی را ایجاد کرده است. بیوسیستم گرمسیری و همیشه سبز، بیوسیستم اقیانوسی و ساحل دریا از تنوعات زیستی جذاب این منطقه هستند. خلیج هونگ محل ۱۴ گونه گل بومی و ۶۰ گونه ی جانوری اندمیک است. این منطقه یکی از جذاب ترین جاهای دیدنی آسیا می باشد.

جاهای دیدنی آسیا

۲- تاج محل، هند

تاج محل مقبره ای از جنس مرمر سفید عاج است. این بنای تاریخی در ساحل جنوبی رودخانه یامونا، در شهر آگرای هند واقع شده است. ساخت این مقبره در سال ۱۶۳۲ به دستور شاه جهان مغول انجام شد. او تصمیم گرفت آرامگاه همسر مورد علاقه خود، یعنی ممتاز محل را در این بنا جای دهد. علاوه بر این، آرامگاه شاه جهان نیز در این مقبره قرار گرفته است. مقبره در مرکز یک مجتمع ۱۷ هکتاری ساخته شده است. تاج محل شامل مسجد و مهمانسرای است که در باغ های رسمی قرار گرفته‌اند. این بنا از سه طرف به دیواری خمیده محدود شده است. تاج محل یکی دیگر از جذاب ترین جاهای دیدنی آسیا می باشد.

۳- دیوار بزرگ چین

دیوار بزرگ چین مجموعه ای از استحکامات است! این دیوار تاریخی در مرزهای شمالی ایالت های چین باستان و چین امپریالیستی ساخته شده است. دیوار تاریخی چین با هدف حفاظت از مرز چین در برابر گروه های مختلف عشایری، نظیر ملیت‌های شمالی هیونگ نو ساخته شد. ساخت این دیوار به سده پنجم تا هشتم قبل از میلاد بازمی‌گردد. امروزه گردشگران زیادی از نقاط مختلف جهان برای دیدن این دیوار جذب کشور چین می شوند. به علاوه، سران بسیاری از کشورهای خارجی نیز زمانی که به این کشور می‌روند فرصت بازدید دیوار بزرگ از دست نمی‌دهند.

جاهای دیدنی آسیا

۴- هنگ کنگ؛ یکی از جاهای دیدنی آسیا

این کلان‌شهر با ۷.۵ میلیون نفر جمعیت، یکی از پُر تراکم‌ترین مناطق دنیا است. در ابتدا هنگ کنگ منطقه ای با جمعیت پایین، متشکل از روستاهای کشاورزی و ماهیگیری بود. در حال حاضر، این شهر به یکی از مهمترین مراکز مالی و بنادر تجاری جهان تبدیل شده‌ است. هنگ کنگ در ۶۰ کیلومتری شرق ماکائو در شرق دلتای رودخانه مروارید واقع می باشد. همچنین، از سوی شمال با استان گوآنگ‌دونگ و از سوی جنوب نیز با دریای چین جنوبی هم‌مرز است.بازارها، ساختمان ها، خیابان ها، امکانات و مناطق مختلف این شهر سالانه گردشگران زیادی را جذب می کند.

قایق زندگی  با انتخاب دکتر یاوریان به عنوان مربی خود:

قایق بادبانی زندگی خود را در تلاطم امواج روزگار با لذت و اطمینان تا ساحل آرامش مطلوب به پیش برانید.

جاهای دیدنی آسیا

۵- جنگل بامبوی Sagano، ژاپن؛ یکی از جاهای دیدنی آسیا

جنگل بامبو یا جنگل بامبو ساگانو جنگلی از درختان بامبو است که در Arashiyama کیوتو در ژاپن واقع می‌باشد. گردشگران و بازدیدکنندگان برای دیدن از این منطقه چندین مسیر پیش رو دارند. وزارت محیط زیست ژاپن از این جنگل به عنوان یکی از مهمترین دیدنی های این کشور یاد می کند. این منطقه دارای آب و هوایی غیرقابل پیش بینی است. به طور کلی، این جنگل دارای آب و هوایی نسبتاً خنک به همراه نور مستقیم خورشید است. تابستان های این منطقه کوتاه، گرم و بیشتر ابری هستند. زمستان های جنگل بامبو بسیار سرد، ابری و همراه بادهای شدید است. در تمام طول سال نیز این منطقه مرطوب است.

۶- مالدیو

یکی دیگر از جذاب ترین جاهای دیدنی آسیا مالدیو است. مالدیو کشوری مجمع الجزایری است که در شبه قاره هند در آسیا قرار دارد. این منطقه در جنوب غربی سریلانکا و هند واقع شده است. این قلمرو شامل دریا می باشد. مالدیو یکی از پراکنده ترین کشورهای مستقل جهان و همچنین کوچکترین کشور آسیایی است. این کشور از نظر مساحت، با جمعیتی حدود ۵۵۷٫۴۲۶ نفر، دومین کشور کم جمعیت آسیا محسبو می‌شود. گردشگری مهمترین منبع درآمد کشور مالدیو است. به صورتی که، برخی از جزایر مالدیو تنها به گردشگری اختصاص یافته‌اند. هتل‌هایی در این جزایر وجود دارد که برای اقامت گردشگران ساخته شده‌اند. اکثر کارمندان این هتل ها از مهاجران کشورهای همسایه هستند.

۷- پوکت، تایلند؛ جاهای دیدنی آسیا

پوکت یکی از استان های جنوبی در کشور تایلند است. جزیره پوکت بزرگ ترین جزیره ی این کشور می‌باشد. این جزیره از ۳۲ جزیره کوچک‌تر دیگر تشکیل شده است. پوکت از طریق پل ساراسین به استان فانگ نگا در شمال متصل می شود. استان پوکت ۵۷۶ کیلومتر مربع بوده و دومین استان کوچک تایلند محسوب است. این جزیره در یکی از اصلی ترین مسیرهای تجاری، بین هند و چین قرار دارد. بر اساس طبقه بندی آب و هوایی کوپن، پوکت دارای آب و هوای موسمی گرمسیری است. از آنجایی که این استان در مجاورت خط استوا می باشد، در طول سال تغییرات دمایی کمی در آن دیده می شود.

۸- Siem Reap، کامبوج؛ جاهای دیدنی آسیا

Siem Reap دومین شهر بزرگ کامبوج است. به علاوه، این شهر پایتخت و بزرگترین شهر استان در شمال غربی کامبوج می باشد. دیدنی های زیادی در Siem Reap دیده می شود. برخی از آن‌ها عبارتند از موزه ها، اجرای رقص سنتی آپسارا، دهکده فرهنگی کامبوج، مغازه‌های سوغات و صنایع دستی، مزارع ابریشم، شالیزارهای برنج، دهکده‌های ماهیگیری و پناهگاه پرندگان. این شهر یکی از مقاصد محبوب گردشگری بین توریست ها است. مجاورت شهر Siem Reap  با معابد آنگکور وات از دلایل محبوبیت بالای آن بین گردشگران کامبوج می باشد.

این شهر با وجود جاذبه‌های گردشگری متعددی که دارد، شلوغ نیست. Siem Reap یکی از جذاب ترین جاهای دیدنی آسیا به شمار می رود. بر اساس طبقه بندی آب و هوایی کوپن، این شهر آب و هوای گرمسیری مرطوب و خشک دارد. به طور کلی، این شهر در طول سال گرم است. میانگین دمای این منطقه پایین تر از ۳۰ درجه سانتی گراد نمی آید.

جمع بندی

مواردی که در این مقاله بیان شد تنها تعدادی از زیبایی های بی شمار قاره ی آسیا هستند. کشور ایران که در این قاره واقع شده، به تنهایی دیدنی های بسیار زیادی دارد. این قاره ثروتمندترین و فقیرترین کشورهای جهان را در برگرفته است. اگر شما نیز تجربه ی سفر به یکی از کشورهای این قاره را دارید حتما آن را با ما به اشتراک بگذارید.

 

پیشنهاد خواندنی:  عجایب هفتگانه باستان؛ آشنایی با عجایب هفتگانه ی دوران باستان

 

قایق زندگی  با انتخاب دکتر یاوریان به عنوان مربی خود:

قایق بادبانی زندگی خود را در تلاطم امواج روزگار با لذت و اطمینان تا ساحل آرامش مطلوب به پیش برانید.

قبلیبعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + = 13