بهترین پارک های اردبیل؛ با ۸ مورد از جذاب‌ترین پارک‌های اردبیل آشنا شوید

1400/10/28

1:55 ق.ظ


درود
بهترین پارک های اردبیل

قایق زندگی  با انتخاب دکتر یاوریان به عنوان مربی خود:

قایق بادبانی زندگی خود را در تلاطم امواج روزگار با لذت و اطمینان تا ساحل آرامش مطلوب به پیش برانید.

تفریح آن هم در دل طبیعت بکر یک انتخاب عالی برای گشت و گذار است. سراسر اردبیل پر از جاذبه های مختلف است که گردشگران را به سوی خود می کشد. اما پارک های اردبیل هم نقش بسیار موثری در جذب گردشگر دارد. برخی از پارک های اردبیل حالت جنگلی داشته و برخی هم در دل شهر قرار دارند. برخی از پارک‌های اردبیل مثل پارک جنگلی فندقلو شهرت جهانی دارد و محل برگزاری برخی از جشنواره‌های مهم نیز هست. با این اوصاف بهتر است جزئیات بیشتری در خصوص پارک‌های اردبیل بیان شود. پس با حوصله این مطلب کوتاه را مطالعه کنید و با بهترین پارک های اردبیل آشنا شوید.

۱- پارک جنگلی خیاو چایی

پارک جنگلی خیاو چایی یکی از بهترین پارک های اردبیل است که مورد توجه گردشگران می باشد. این پارک معروف در مشگین شهر، خیابان نواب، رودخانه خیاوچایی واقع شده است. به این پارک، چارک جنگلی مشگین شهر هم گفته می شود. این پارک معروف یک گزینه عالی برای گشت و گذار در میان علاقمندان به طبیعت است. این پارک بسیار بزرگ است، مساحتی حدود ۳۰۰ هکتار دارد و دقیقا در موازات رودخانه معروف خیاوچایی قرار دارد.

موقعیت قرار گیری این پارک آن را به یکی از بهترین گزینه های توریست‌پذیر اردبیل تبدیل کرده است. در این پارک جذاب تا دلتان بخواهد درخت وجود دارد. انواع مختلف درخت میوه در آن قرار دارد. پارک جنگلی خیاو چایی یکی از بهترین پارک های اردبیل است. برخی از آن ها شامل گردو، سیب، آلوچه، آلبالو و گیلاس است. علاوه بر همه این زیبایی ها در پارک خیاو چایی یک پل معلق هم وجود دارد. این پل معلق بر روی رودخانه خیاو چایی قرار دارد. گردشگران برای ورود به پارک باید از این پل عبور کنند. در این پارک جذاب زیپ لاین و پل معلق مشگین شهر نیز قرار دارد.

۲- پارک جنگلی فندقلو

یکی دیگر از بهترین پارک های اردبیل پارک جنگلی فندقلو است. این پارک بسیار معروف است و می‌توان گفت که شهرت جهانی دارد. این پارک در واقع بخشی از جنگل های معروف و قدیمی هیرکانی محسوب می شود. با این اوصاف می‌توان گفت که این پارک قدمتی میلیونی دارد و یکی از دیدنی ترین پارک‌های اردبیل است. در پارک فندقلو تا دلتان بخواهد درخت فندق وجود دارد. علت نام گذاری آن هم به دلیل کثرت درخت فندق در آن است. البته علاوه بر فندق درختان دیگری همچون: راش، تمشک، بیدمشک، بلوط، ممرز، راش، ترشک، سیب وحشی و ازگیل وجود دارد.

پیشنهاد خواندنی:  پاییزهای دیدنی دنیا؛ در فصل پاییز پاییز کجا سفر کنیم؟

در این پارک که یکی از بهترین پارک های اردبیل است، علاوه بر گونه‌های گیاهی، گونه‌های جانوری هم وجود دارد. جانوران متنوع و نادری همچون خرس قهوه‌ای، سمور، کبک و عقاب طلایی در این پارک وجود دارند. در پارک جنگلی فندقلو هر ساله جشنواره معروف گل های بابونه نیز برگزار می‌شود. این جشنواره یک جشنواره معروف جهانی است. سالانه گردشگران بسیاری برای شرکت در آن عازم فندقلو می شوند. این جنگل بدون تردید یکی از عالی ترین پارک های اردبیل محسوب می شود.

بهترین پارک های اردبیل

۳- پارک چمران؛ بهترین پارک های اردبیل

در شهر خلخال اردبیل هم پارک معروفی به نام چمران وجود دارد. این پارک در بلوار سی متری خلخال واقع شده و به راحتی قابل دسترسی است. پارک چمران که یکی از بهترین پارک های اردبیل است، یادآور شهید مصطفی چمران است. شهیدی که شجاعت و قلم زیبایش برای خیلی ها زبانزد است. این پارک هم مثل سایر پمارو های اردبیل بسیار جذاب و پر از نشاط و سرزندگی است. در نزدیکی این پارک جاذبه های مختلفی وجود دارد. روستای زیبا و بکر اردبیل در چند کیلومتری این پارک واقع شده که بسیار توریست پذیر است.

قایق زندگی  با انتخاب دکتر یاوریان به عنوان مربی خود:

قایق بادبانی زندگی خود را در تلاطم امواج روزگار با لذت و اطمینان تا ساحل آرامش مطلوب به پیش برانید.

علاوه بر آن، پارک ترافیک نیز در نزدیکی پارک چمران است. اما مهم تر از هر جاذبه ای باید به جاده رویایی اسالم به خلخال اشاره کرد. فاصله‌ی این جاده با پارک چمران بسیار کم است.

۴- پارک کاج؛ بهترین پارک های اردبیل

کاج نام یکی از پارک های اردبیل است. این پارک به اندازه سایر پارک های اردبیل معروف نیست. اما با همه‌ی این ها پارک زیبا و خوش آب و هوایی است. یکی از بیشترین درخت های موجود در این پارک درخت کاج است. همین زیادی کاج باعث شده که این پارک به نام پارک کاج معروف شود. این پارک در پارس آباد اردبیل قرار دارد. پارک کاج محیط دنج و آرامی دارد و به همین سبب گزینه‌ای عالی برای طبیعت گردی است. پارک کاج آب و هوای سردی دارد. به همین دلیل می توانید روزهای گرم را برای رفتن به این پارک انتخاب کنید بهتر است.

بهترین پارک های اردبیل

۵- پارک بانوان نسترن

پارک بانوان همیشه در هر شهری پرطرفدار است. خوشبختانه یکی از بهترین پارک های اردبیل هم اختصاص به بانوان دارد. این پارک به اسم پارک بانوان شناخته شده و در خیابان شهید داور یسری، کوچه یسری ۱۴، نسترن، نسترن ۲ قرار دارد. بانوان در این پارک بدون هیچ دغدغه ای و به راحتی می‌توانند تفریح و حتی بدنسازی و … انجام دهند. مهم‌ترین مزیت رفتن به این پارک این است که بانوان در کنار فرزندانشان می‌توانند از امکانات ورزشی آنجا استفاده کنند. پارک نسترن این امکان را به خانم ها می دهد که با خیال راحت به ورزش‌های محبوبشان بپردازند. این پارک یکی از محبوب ترین پارک های اردبیل است که برای هر خانمی جذابیت فوق العاده دارد.

پیشنهاد خواندنی:  جاهای دیدنی مشهد (از حرم امام رضا(ع) تا سد چالیدره)

۶- پارک دریاچه شورابیل؛ بهترین پارک های اردبیل

یکی از مشهورترین جاذبه های اردبیل دریاچه شورابیل است. این دریاچه در جنوب شرقی شهر اردبیل واقع شده است. این پارک یکی از شلوغ ترین و البته معروف‌ترین پارک‌های اردبیل است. پارک دریاچه شورابیل علاوه بر طبیعت بکر، دارای امکانات متنوعی است. امکاناتی که برای هر سنی دنیایی از انتخاب را برای تفریح کردن پیشنهاد می دهد. دریاجه شورابیل مورد توجه گردشگران خارجی هست. در این ارک گاهی گردشگران خارجی هم به وفور به چشم می خورد. این پارک به جز زمستان در سایر فصل ها آب و هوای بسیار دلنشینی دارد. در نتیجه، می‌توان یک روز کامل را به گشت و گذار در آنجا اختصاص داد.

بهترین پارک های اردبیل

۷- پارک استاد شهریار

این پارک یکی دیگر از بهترین پارک های اردبیل است. استاد شهریار، شاعر زبان ایرانی، نام یکی از پارک های اردبیل را به خود اختصاص داده است. این پارک هم مثل سایر پارک‌های اردبیل پر از نشاط و سرزندگی است. این پارک در مشگین شهر و در خیابان قاسمیه قرار دارد. پارک استاد شهریار در نزدیکی آبشار کرکوی واقع شده است. بسیاری از گردشگران بعد بازدید از آبشار برای استراحت به این پارک می‌روند. در نزدیکی این پارک چندین هتل هم وجود دارد. برخی از گردشگران غیر بومی و خارجی از این هتل ها برای اقامت کوتاه مدت خود استفاده می کنند. پارک استاد شهریار گرچه خیلی بزرگ نیست ولی برای یک تفریح خانوادگی و یا دوستانه گزینه فوق العاده‌ای است.

۸- پارک سرباز؛ بهترین پارک های اردبیل

پارک سرباز در واقع یکی از جدیدترین پارک های اردبیل است. این پارک در مقابل پادگان شهید بیگلری واقع شده است. از آنجایی که بیشتر محل ملاقات سربازان پادگان با خانواده هایشان است به این نام معروف شده است. در وسط پارک تندیس سرهنگ شهید علی بیگلری وجود دارد. در اطراف پارک سرباز  چندبن جاذبه ی گردشگری و چندین هتل وجود دارد. برخی از آن ها شامل: آبشار کرکری، آرامگاه شیخ حیدر، سنگ نوشته شاهپور ساسانی، هتل دورنا، هتل آپارتمان آیقار و هتل آران.

سخن پایانی

هدف این نوشته معرفی بهترین پارک های اردبیل بود. پارک های ذکر شده در این مطلب شامل پارک هایی است که در کل استان اردبیل پراکنده هستند. به این معنی که منحصر به خود شهر اردبیل نیست. برخی از پارک های اردبیل فوق العاده می‎‌توانند بهترین خاطرات شما را به خود اختصاص دهند. امیدواریم که مطالب ذکر شده مفید باشد و برای داشتن یک تفریح عالی شما را کمک کنید. در صورتی که تجربه خاصی از پارک های اردبیل دارید و یا مطلب مهمی در خصوص آن ها به خاطر می آورید، آن را با ما در اردبیل به اشتراک بگذارید.

پیشنهاد خواندنی:  جاذبه های گردشگری اردبیل (معرفی دیدنی های استان اردبیل)

قایق زندگی  با انتخاب دکتر یاوریان به عنوان مربی خود:

قایق بادبانی زندگی خود را در تلاطم امواج روزگار با لذت و اطمینان تا ساحل آرامش مطلوب به پیش برانید.

قبلیبعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + 1 =